cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Normálie v Creo

ppavlas
1-Newbie

Normálie v Creo

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat jak je to s normalizovanými součástmi v programu Creo Schools Edition. Jsou k dispozici nějaké obdobné knihovny jako například v produktu Autodesk Inventor?

Tags (1)
14 REPLIES 14
RadovanMíček
14-Alexandrite

Ahoj

Creo Schools Edition je v podstatě Creo Parametric. Takže i tvoje verze má možnost vkládat normalizované díly.

Nemám sice Schools Edition, ale určitě do ni nenačteš díly z komerční verze, takže ani volně přístupné nativní.

Mrkni na:

Obrázek1.png

Obrázek2.png

Software consultant.
ppavlas
1-Newbie

Díky!..jen škoda že kvůli školní verzi nemůžu využít přímo formát ".prt" a musím používat univerzální formáty. Ale je to rychlejší než vše přetahovat z Inventoru:)

Ještě se zeptám, jde přizpůsobit v Creu pozadí tak, aby mělo rozdílnou barvu v režimu skicy a modeláře? Pokoušel jsem se o to ale v nastavení jsem našel jen nastavení pro "background" což je společné pro oba režimy.

RadovanMíček
14-Alexandrite

Změnit pozadí můžeš v Creo Parametric pomocí:

Soubor>Možnosti>Systémové barvy.

(Nastavuj tyto hodnoty až v prostředí skicáře.)

Software consultant.
ppavlas
1-Newbie

pozadí jsem nastavoval pomocí nabídky viz. obr. Pokud jsem nastavoval hodnoty v modeláři nebo ve skicáři bylo jedno, pokaždé se změnilo pozadí pro celý program..
creo.jpg

RadovanMíček
14-Alexandrite

Ještě jsem si vzpomněl.

Normálky včetně šroubových a kolíkových spojů můžeš vkládat z EFX.

V Creo 1.0 nastav konfigurační volbu EFX_ENABLED na YES

V Creo 2.0 nastav konfigurační volbu AFX_ENABLED na YES

Ukázky najdeš na youtube, popřípadě ti mohu nějaké video vytvořit.

Radovan

Software consultant.
ppavlas
1-Newbie

s EFX jsem se ještě nesetkal a nikdy s ním nepracoval..a domnívám se že ani není součástí školní verze Creo, ani po nastavení konfigurační volby na YES se nabídka v prostředí sestavy neobjevila..

RadovanMíček
14-Alexandrite

Podívej se prosím, zdali je vytvořen adresář EFX. (EFX je option při instalaci, musíš zatrhnout)

....\Creo 2.0\Common Files\F000\efx

Software consultant.
ppavlas
1-Newbie

je tam:-)

RadovanMíček
14-Alexandrite

Tak ještě vyzkoušej načíst nějaký *.prt např z ...\efx\parts\screws_and_pins

Podle materiálů, které tu mám od PTC by EFX mělo být součástí UNIVERSITY PLUS SITE LICENSE

To menu by se mělo zpřístupnit až když otevřeš sestavu!!!

Framework.jpg

Software consultant.
ppavlas
1-Newbie

tak už to funguje! díky!....ještě se zeptám, jde někde nastavit cesta do adresáře, ze kterého se bude načítat config.pro? nebo se to načítá pokaždé dle pracovního adresáře nebo ještě odjinud? Mám pocit, že když otevřu Creo, tak config.pro to načítá z adresáře, kde mám nainstalované Creo, když si nastavím svůj pracovní adresář tak že to bere zase z pracovního adresáře..

RadovanMíček
14-Alexandrite

No sláva

config.pro se čte nejdříve z instalačního adresáře např. ...\Creo 2.0\Common Files\F001\text

Pak pokud máš config.pro i v pracovním adresáři, tak se načte tento a propvede se porovnání a novější volba se aplikuje. Pro zamezení použití niovější volby z pracovního adresáře se používá config.sup, který dáš do ....\text

Radovan

Software consultant.
ppavlas
1-Newbie

Díky!!

ptc-5320011
1-Newbie

Zdravím,

dle vašich typů, jsem si úspěšně nastavil prostředí Crea, ale stále mě zlobí jedna věc. A to nastavení pracovního adresáře do souboru config.sup jsem přidal tento řádek " file_open_default_folder working_directory acestakesložce " Ale Creo mi stále vzdoruje. Nevíte, co dělám špatně ?

Předem děkuji za odpověď. Hezký večer

RadovanMíček
14-Alexandrite

Working Folder je adresář, který máš nastavený na spouštěcí ikoně Creo Parametric. Vyber ikonu, pravým tlačítkem zvol Vlastnosti a edituj cestu Spustit v.

CP.png

Software consultant.