cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Skica pro každý prvek

mbonka
15-Moonstone

Skica pro každý prvek

Dobrý den,

 

 chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor ohledně "metodik" modelování v Creo parametric. Po téměř 10-ti letech zkušeností s Creo parametric jsem narazil na pro mě neobvyklou metodu modelování. Nevím, jak se používá Catia, Solidworks a jiné programy, ale domnívám se, že metoda "SKTECH FEATURE FOR EVERYTHING" není pro Creo parametric ta správná. Viz obrázek níže.:

Skica_pro_vsechno.jpg

Dle mého názoru platí:

1) interní skicář v extrude feateru je implementován přesně z tohoto důvodu, aby ve stromě prvků nebylo spousta skic

2) tato metoda je zcela nevhodné pro REVOLTE - přicházím o možnost automatického kótování průměrů (funkcionalita revoltu)

3) z bodu 2 vyplívá, že na výkrese nelze zavolat kóty z modelu, ale jsou ručně vytvářeny ---> nízká efektivita práce

Závěr: Samozřejmě, že existuje mnoho případů kdy využijí prvek sketch podobným způsobem, ale tvořit prvek sketch pro úplně všechny etrudy a revolty není správná metoda práce v Creo parametric.  

 

Podotákzka:

Definice tolerancí rozměrů by měla probíhat přes pole TOLERANCE , nikoliv přes textovou poznámku ke kótě - nebo se mýlím? viz obtázek nahoře

 

Předem děkuji za jakýkoliv názor

 

S pozdravem do AVEngineering Smiley Very Happy

Milan Bonka

1 REPLY 1
RadovanMíček
14-Alexandrite

Připravit si skici v modelovém stromě může být někdy užitečné, například pokud chci zaměňovat skici v rámci prvku. Skica může mít i předdefinovanou osu rotace. I u takto vytvořeného rotačního prvku můžete zobrazovat kóty (netřeba vytvářet kóty ručně). Snad to bude patrné z mého videa.

Software consultant.